09332709359

ارسال عکس تلگرام و ایتا

34276

تلفن دفتر مرکزی

از 8 صبح الی 18 عصر

شنبه تا پنج شنبه

دیفراست

دیفراست (Defrost) یک فرایند در یخچال و فریزر است که باعث آب شدن یخ‌های تجمع یافته بر روی سطح داخلی آنها می‌شود. در یخچال و فریزرهای قدیمی‌تر، به صورت دستی انجام می‌شد و کاربر باید زمان مناسبی را برای آن تعیین کند. اما در یخچال و فریزرهای جدید، سیستم خودکار دیفراست بر اساس زمان یا شرایط خاصی مانند انجماد بیش از حد، این فرایند را انجام می‌دهد. یخ‌های تجمع یافته بر روی سطح داخلی یخچال و فریزر به صورت خودکار با گرمایش سطح داخلی آب شده و به صورت خودکار تخلیه می‌شوند.

دیفراست
دیفراست

defrost یک فرآیند است که در یخچال‌ها و فریزرها برای پاک کردن برف و یخ از دیوارهای داخلی آن‌ها انجام می‌شود. یخ و برف تجمع یافته روی دیوارهای داخلی یخچال و فریزر با استفاده از یک سیستم حرارتی و گرمایشی، ذوب میشوند. و به صورت مایع به داخل یک پایانه زیرین فرستاده می‌شود و در آن‌جا برای تخلیه قرار می‌گیرد. این فرآیند معمولاً هر ۶ تا ۸ ساعت یکبار انجام می‌شود.

سیستم دیفراست خودکار

نوعی سیستم دیفراست خودکار (Automatic Defrost) نیز وجود دارد. در این سیستم، سنسورهایی وجود دارند که دمای داخل یخچال و فریزر را اندازه‌گیری کرده و دستگاه به صورت خودکار دیفراست می‌شود.

معمولاً در یخچال‌های جدید، سیستم Defrost خودکار استفاده می‌شود و به دلیل راحتی و عدم نیاز به دخالت دستی، مورد ترجیح قرار می‌گیرد. اما در یخچال‌های قدیمی‌تر، از سیستم دستی استفاده می‌شود که کاربر باید با توجه به نیاز، فرآیند دیفراست را به صورت دستی انجام دهد.

Defrost برای کنترل دمای یخچال و فریزر استفاده می شود. این دستگاه با اندازه گیری دما و مقایسه آن با دمای مطلوب تنظیم شده در ترموستات، به صورت خودکار عمل می کند. اگر دما از حد مجاز بالاتر رود، با به کار گیری فن های خنک کننده در صورت نیاز، دمای داخل دستگاه را تنظیم می کند.

Defrost ها بر اساس نوع سیستم خنک کننده و نوع کنترل دمای مورد استفاده در یخچال و فریزر، به چندین نوع تقسیم می شوند. به طور کلی دیفراست های دیجیتالی بهتر از دیفراست های مکانیکی عمل می کنند. زیرا به صورت دقیق تری می توانند دمای داخل یخچال و فریزر را کنترل کنند. همچنین، برخی از دیفراست ها دارای امکاناتی همچون نمایشگر دیجیتال، باتری نگهدارنده تنظیمات، و هشدارهای صوتی و نوری برای اعلام خطاها و مشکلات هستند.

دیفراست

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Social Media

بیشترین بازدید ها

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.
پیمایش به بالا