09332709359

ارسال عکس تلگرام

91003101

تلفن دفتر مرکزی

از 8 صبح الی 18 عصر

شنبه تا پنج شنبه

کثیفی کندانسور یخچال فریزر

کندانسور چیست ؟ در صورت کثیفی کندانسور یخچال فریزر چه اتفاقی برای دستگاه می افتد. چگونه کثیفی کندانسور یخچال فریزر را سرویس کنیم.

کندانسور یا چگالنده قطعه ای است که در آن یک سیال مبرد با انتقال حرارت در کنار سیال دیگر مانند آب یا هوا و گرماگیری از آن، تغییر فاز داده و از حالت بخار به حالت مایع تبدیل می شود. در واقع سیال مذکور کندانس شده و به مایع تبدیل می شود.

در هر سیستم یخچال ، فریزر و ساید بای ساید ، کندانسور یکی از تجهیزات مهم محسوب می شود که از آن برای تبادل حرارت در چرخه تبرید استفاده می شود. حال اگر این قطعه نتواند وظیفه خود را به درستی که همان خنک سازی مبرد است انجام دهد عملکرد یخچال ، فریزر و ساید بای ساید شما را زیر سوال میبرد.

از شما دعوت میشود مقاله کندانسور چیست را مطالعه کنید.
کثیفی کندانسور یخچال
کثیفی کندانسور یخچال

کثیفی کندانسور

اگر کندانسور آسیب ببیند، کثیف شود یا رسوب کند، انتقال حرارت کمتری از مبرد به هوای محیط اطراف انجام می شود. اگر بتوان گرمای کمتری را با کندانسور هوا خنک به دلیل رسوب به هوای اطراف دفع کرد، گرما در کندانسور شروع به انباشته شدن می‌کند و باعث افزایش دمای چگالش می‌شود.

هنگامی که دمای چگالش شروع به افزایش می‌کند، به نقطه‌ای می‌رسد که در آن اختلاف دمایی بین دمای چگالش و هوای محیط اطراف (دلتا T) به اندازه‌ای زیاد است که گرمای کندانسور کثیف یا آلوده را دفع کند. به یاد داشته باشید، اختلاف دما پتانسیل محرکی برای انتقال حرارت بین هر چیزی است. هر چه اختلاف دما بیشتر باشد، انتقال حرارت بیشتر است. با یک کندانسور کثیف، کندانسور گرمای کافی را در دلتا T بالا دفع می کند تا سیستم را در حال کار نگه دارد. با این حال، سیستم به دلیل دما و فشار تراکم بالاتر، ناکارآمد کار می کند و باعث نسبت تراکم بالا می شود.

حتی دمای مایع مبرد که از کندانسور خارج می شود، زمانی که کندانسور آسیب دیده، رسوب یا کثیف شده باشد، دمای بالاتری خواهد داشت. این بدان معنی است که دمای مبرد خارج از کندانسور بیشتر از دمای تبخیر خواهد بود که باعث افزایش گاز فلاش در دستگاه اندازه گیری و اثر تبرید خالص کمتر می شود.

دمای تخلیه کمپرسور نیز به دلیل دما و فشار تراکم بالاتر گرمتر می شود که باعث نسبت تراکم بالاتر می شود. کمپرسور باید انرژی بیشتری برای فشرده سازی بخارات فشار مکش به فشار متراکم یا تخلیه بالاتر بگذارد. این انرژی اضافه شده در دمای تخلیه بالاتر و جذب آمپر بیشتر منعکس می شود.

راندمان حجمی
هنگامی که نسبت تراکم بالا با کمپرسورهای نوع پیستونی وجود داشته باشد، راندمان حجمی کاهش می یابد.

راندمان حجمی به صورت درصدی از ۰ تا ۱۰۰ درصد بیان می شود و به عنوان نسبت حجم واقعی گاز مبرد پمپ شده توسط کمپرسور به حجم جابجا شده توسط پیستون های کمپرسور تعریف می شود.

راندمان حجمی بالا به این معنی است که حجم بیشتری از سیلندر پیستون با مبرد جدید از خط مکش پر می‌شود و گازهای حجم تخلیه مجدد منبسط نشده است. هر چه راندمان حجمی بیشتر باشد، مقدار مبرد جدیدی که با هر بار پایین آمدن پیستون وارد سیلندر می شود، بیشتر می شود. بنابراین، در طول هر چرخش میل لنگ، مبرد بیشتری به گردش در می آید. این باعث می شود که سیستم ظرفیت بهتر و کارایی بالاتری داشته باشد.

بنابراین، هرچه فشار تخلیه کمتر باشد، انبساط مجدد گازهای تخلیه به فشار مکش کمتر می شود. همچنین هر چه فشار مکش بیشتر باشد، انبساط مجدد گازهای تخلیه کمتر می شود. این به این دلیل اتفاق می افتد که گازهای تخلیه مجدداً انبساط کمتری را به فشار مکش بالاتر تجربه می کنند و باعث می شود که شیر مکش زودتر باز شود.

راندمان حجمی کمپرسور عمدتاً به فشار سیستم بستگی دارد. در واقع، هر چه اندازه فشار تخلیه از فشار مکش فاصله داشته باشد، بازده حجمی کمتر خواهد بود.

همانطور که قبلاً گفته شد، نسبت تراکم نسبتی است که اندازه گیری می کند فشار تخلیه چند برابر فشار مکش است – به عبارت دیگر، بزرگی نسبی آنها. نسبت تراکم کمتر باعث بازده حجمی بالاتر و دمای تخلیه کمتر می شود. هدف این است که با پایین نگه داشتن فشار تراکم، فشار اواپراتور بالا یا هر دو، نسبت تراکم را تا حد امکان پایین نگه دارید.

همانطور که در اینجا مشاهده می شود، کویل های کندانسور کثیف یا آلوده می توانند مشکلات زیادی ایجاد کنند.

تمیز نگه داشتن کویل ها راه خوبی برای اطمینان از اینکه یک سیستم می تواند با حداکثر کارایی به کار خود ادامه دهد، است.

علت کثیفی کندانسور

یکی از سوال هایی که خانم های خانه دار از تعمیرکاران ثامن سرویس می پرسند این است که چرا کندانسور یخچال انقدر کثیف است در حالی که ما آشپزخانه را به صورت مرتب تمیز میکنیم.
دلیل این همه پرز و کثیفی چیست؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که آشپزخانه به دلیل پخت و پزی که در آن انجام می شود محیط چربی است. این چربی که حاصل از پخت و پز غذا است در هوا معلق می شود.
قسمت کندانسور یخچال که در آن یک فن سیرکولاتور موجودمیباشد هوا را از قسمت جلوی یخچال مکش میکند و با عبور آن از لا به لای کویل کندانسور آن را خارج میکند.
این در حالی است که با عبور هوا و گردش آن ذرات معلق چربی و پرز های موجود بر کف آشپزخانه که معمولاً روی موکت ، فرش و یا پرده ها جمع می شوند به دیواره کندانسور می چسبد.

وظیفه فن کندانسور چیست؟

همانطور که قبلا گفته شد کندانسور وسیله ای است که در آن ماده مبرد دمای خود را از دست میدهد.
برای انجام هرچه بهتر عمل کندانس یک فن در قسمت کندانسور طراحی شده که به هر چه بهتر شدن این موضوع عمل میکند.
در واقع فن کندانسور با جریان دادن هوا باعث میشود کندانسور گرمای خود را از دست بدهد.

اگر کندانسور کثیف باشد چه مشکلاتی بوجود می آید؟

یکی از دلایلی که یخچال ، فریزر و ساید بای ساید سرما ندارد ممکن است کثیفی کندانسور باشد.
همچنین خرابی فن کندانسور نیز دلیل دیگر آن است.

روش عیب یابی کثیفی کندانسور

چگونه متوجه شویم که کندانسور یخچال ، فریزر و یا ساید بای ساید کثیف است ؟

جواب این سوال بسیار ساده است و شما به راحتی میتوانید علت آن را جویا شوید. در بدنه یخچال فریزر های امروزی لوله دور درب عبور داده شده است. این لوله در واقع قسمتی از همان کندانسور دستگاه شما میباشد. دور درب دستگاه خود را لمس کنید چنانچه گرمای آن بیش از حد است دو دلیل بیشتر نمیتواند داشته باشد.

  • کندانسور دستگاه به شدت کثیف است
  • فن کندانسور دستگاه کار نمیکند

چگونه کندانسور کثیف را تمیز کنیم؟

چگونه کندانسور کثیف را تمیز کنیم و چه وسایلی برای این کار احتیاج داریم ؟
یخچال فریزر و یا ساید بای ساید خود را از برق جدا کنید.
چنانچه در بالا و یا کناره های یخچال وسیله ای قرار داده‌اید آن را بردارید. یخچال را به آرامی به جلو بکشید.
توجه داشته باشید که اگر یخچال شما سایدبای‌ساید است و مجهز به سیستم یخساز اتوماتیک می باشد در پشت دستگاه شما شلنگ آبی تعبیه شده که به ورودی شیر آب ساختمان وصل شده است. هنگام کشیدن جلوی یخچال مراقب باشید به شلنگ آب ورودی صدمه نزنید.

باز کردن قاب محفظه کمپرسور و کندانسور

یخچال را به آرامی به جلو کشیده و توسط یک عدد پیچ گوشتی قاب روی محفظه کمپرسور را باز کنید. پس از باز کردن قاب محفظه کمپرسور کندانسور نمایان میشود. با استفاده از یک قلم موی رنگ تمیز و جاروبرقی به آرامی شروع به تمیز کردن کندانسور نمایید. پس از کشیدن جارو برقی چنانچه مطمئن شدید کلیه پرزها از روی کویل کندانسور پاک شده است حالا مرحله شستشوی آن فرا رسیده است.
جهت شستشو کندانسور یک ظرف پر از آب و ریکا آماده کنید و با استفاده از قلمو به صورتی که صدمه‌ای به کندانسور وارد نشود آن را شستشو کنید.
سپس با شلنگ آب روی آن گرفته آب و ریکا را تمیز کنید. توجه کنید که آب به قسمت های دیگر یخچال و قطعات آن ورود پیدا نکند. این کار باعث خرابی قطعات دیگر نیز میشود.
چنانچه در این قسمت ناخواسته آب به قطعات دیگر رسید با استفاده از یک سشوار آن قطعه را خشک کرده و اطمینان حاصل کنید که آب درون آن وجود ندارد.
خوب تبریک می گوییم کار شما تمام شده است.کندانسور دستگاه شما سرویس شده است.
درب محفظه را به آرامی بسته و پیچ های آن را سفت نمایید. دستگاه را بر سر جای خود قرار دهید و دستگاه را به برق وصل نمایید.

تعمیرات شبانه روزی

تعمیرات شبانه روزی برای یخچال، فریزر و ساید بای ساید با نام “ثامن سرویس” به رفاه حال مشتریان در شهر تهران می‌پردازد. این خدمات از ساعات شبانه روزی در دسترس است و با ورودی 500 هزار تومان در زمینه تعمیر و رفع اشکالات این لوازم خانگی فعالیت می‌کند.

خدمات تخصصی

خدمات تخصصی تعمیرات لوازم خانگی یک راهکار مهم و حیاتی برای افرادی است که با مشکلات فنی و نقصانات مختلف در لوازم خانگی‌شان روبه‌رو می‌شوند. تعمیرات تخصصی از تجربه، تخصص و دانش فنی گسترده‌ای که توسط تعمیرکاران ماهر ارائه می‌شود، بهره می‌برد. این خدمات به چندین نحو ارزشمند برای مشتریان منجر می‌شوند:

 

تعمیرات لوازم خانگی

۱. تعمیرات یخچال و فریزر 
۲. تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی
۳. تعمیرات دستگاه‌های آشپزخانه 
۴. تعمیرات دستگاه‌های الکترونیکی خانگی 
۵. تعمیرات دستگاه‌های تهویه
۶. تعمیرات وسایل برقی کوچک

ضمانت و گارانتی

ضمانت‌نامه و گارانتی یک تعهد رسمی است که ثامن سرویس به مشتریان خود ارائه می‌دهد تا نشان دهد که محصول یا خدماتی که ارائه می‌کند، با کیفیت و قابل اعتماد هستند. مدت زمان گارانتی می‌تواند بسته به نوع خدمات ارائه شده متغیر باشد و می‌تواند از 1 ماه تا 1 سال متفاوت باشد.

تعمیر در محل

“ثامن سرویس” با افتخار خدمات تعمیرات لوازم خانگی را به صورت حضوری و در محل مشتریان ارائه می‌دهد،  مشتریان ما می‌توانند به راحتی و بدون نیاز به جابجایی لوازم خانگی خود، از خدمات تعمیراتی با کیفیت ما بهره‌مند شوند. با ارائه خدمات در محل، ما به تضمین راحتی، کارایی و رضایت مشتریان پی می‌بریم.

پیشگیری از خرابی

“راهکارهای پیشگیری از خرابی لوازم خانگی و افزایش عمر مفید آن‌ها”

حفظ و بهینه‌سازی عملکرد لوازم خانگی نه تنها موجب افزایش دوام آن‌ها می‌شود، بلکه هزینه‌های تعمیراتی ناشی از خرابی‌های ناگهانی را هم به حداقل می‌رساند. رعایت مراقبت و نگهداری بهتر می‌تواند به شدت به طول عمر و کارایی لوازم خانگی کمک کند.

مطالعه مقالات بیشتر

آموزش استفاده از لباسشویی درب از بالا ویرپول
Uncategorized
تعمیر خشک کن ویرپول در تهران
Uncategorized
تعمیر یخچال التو
لوازم خانگی التو | Eletto
تعمیر یخچال اسنوا
تعمیر لوازم خانگی اسنوا | snowa
شارژگاز رایگان یخچال فریزر
تعمیرات لوازم خانگی
تعمیر فریزر التو
تعمیرات لوازم خانگی