09332709359

ارسال عکس تلگرام

91003101

تلفن دفتر مرکزی

از 8 صبح الی 18 عصر

شنبه تا پنج شنبه

گاز مبرد R-410a

گاز مبرد R-410a

گاز مبرد R-410a که می توان آن را یک گاز آزئوتروپ نیز نامید جزو خانواده گازهای HFC می باشد.
در پاسخ به این سوال که گاز مبرد R-410a از چه گازهایی تشکیل شده است میتوان از گاز های R32 و R125 نام برد که سهم هر کدام ۵۰ درصد می باشد.
این گاز از در فشار کاری ۶۰ درصد بالاتر از R22 در سیستم های تهویه مطبوع کار می کند و عموما در کپسول های ۱۱.۳ کیلوگرمی به رنگ صورتی یا رنگ گلی ارائه می گردد.

این یک مبرد جایگزین مناسب برای گاز R22 است.
ظرفیت سرمایشی تقریبا معادل با r22 و r407c دارد ولی در فشار بالاتری کار می‌کند؛ مبرد ۴۱۰ در کاربردهای تهویه مطبوع و پمپ حرارتی به‌کار گرفته می‌شود.

خرید و فروش گاز مبرد R410a
خرید و فروش گاز مبرد R410a

تفاوت های گاز مبرد R22 با گاز مبرد R-410a

دارای ۶۰ درصد فشار بیشتر نسبت به گاز مبرد R22 است.
بنابراین باید در تجهیزات جدید که مشخصاً برای تحمل فشار طراحی شده‌اند، مورد استفاده قرار گیرد.
زیرا هر سیستم و تجهیزی نمی‌تواند با گاز مبرد R410A هماهنگ شده و فشار بالای آن را تحمل کند. همان‌طور پیشتر اشاره شد گاز ۴۱۰ ظرفیت سرمایشی نزدیک به گاز مبرد ۲۲R دارد در نتیجه جایگزین مناسبی نیز برای آن محسوب می‌شود.

کاربرد گاز مبرد R-410a

این گاز مبرد در تجهیزات تهویه مطبوع و پمپ‌های حرارتی که از نو طراحی شده است کاربرد دارد.
بنابراین به عنوان جایگزین گاز R22 نمی‌توان از آن استفاده کرد.

عملکرد گاز مبرد R-410a

این گاز در شرایط تهویه مطبوع، دارای ضریب عملکردی نزدیک به گاز r22 و r407c دارد. این کته قابل ذکر است که در مناطق معتدل ضریب عملکرد گاز ۴۱۰ از دو گاز دیگر به طور محسوسی بالاتر است و در شرایط گرم سیر ضریب عملکرد پایینتری دارد.

کاربردهای گاز مبرد R-410a

این گاز مبرد در تجهیزات تهویه مطبوع و پمپ‌های گرمایی که از نو طراحی شده است کاربرد دارد. بنابراین به عنوان جایگزین گاز R22 نمی‌توان از آن استفاده کرد.

عملکرد

به دلیل بالاتر بودن فشار نسبت به گاز R22 به مقدار ۶۰ درصد، بایستی تنها در تجهیزات جدید استفاده گردد.

روغن متناسب

سازگار با روان‌کننده پلی ‌اُل ‌استر (POE)

لازم به ذکر است که قیمت گاز مبرد R-410a از گاز R22 بیشتر می باشد و به دلیل فشار کاری بالاتر به هیچ عنوان نمی تواند جایگزین خوبی برای R22 باشد و فقط قابل استفاده در سیستم های جدید تهویه مطبوع و تبرید می باشد.

برخی از برندهای گاز مبرد R-410a موجود در بازار ایران

آلفا چین
کولیب چین
استارگت چین
ایسکون چین
هانیول آمریکا

تعمیرات شبانه روزی

تعمیرات شبانه روزی برای یخچال، فریزر و ساید بای ساید با نام “ثامن سرویس” به رفاه حال مشتریان در شهر تهران می‌پردازد. این خدمات از ساعات شبانه روزی در دسترس است و با ورودی 500 هزار تومان در زمینه تعمیر و رفع اشکالات این لوازم خانگی فعالیت می‌کند.

خدمات تخصصی

خدمات تخصصی تعمیرات لوازم خانگی یک راهکار مهم و حیاتی برای افرادی است که با مشکلات فنی و نقصانات مختلف در لوازم خانگی‌شان روبه‌رو می‌شوند. تعمیرات تخصصی از تجربه، تخصص و دانش فنی گسترده‌ای که توسط تعمیرکاران ماهر ارائه می‌شود، بهره می‌برد. این خدمات به چندین نحو ارزشمند برای مشتریان منجر می‌شوند:

 

تعمیرات لوازم خانگی

۱. تعمیرات یخچال و فریزر 
۲. تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی
۳. تعمیرات دستگاه‌های آشپزخانه 
۴. تعمیرات دستگاه‌های الکترونیکی خانگی 
۵. تعمیرات دستگاه‌های تهویه
۶. تعمیرات وسایل برقی کوچک

ضمانت و گارانتی

ضمانت‌نامه و گارانتی یک تعهد رسمی است که ثامن سرویس به مشتریان خود ارائه می‌دهد تا نشان دهد که محصول یا خدماتی که ارائه می‌کند، با کیفیت و قابل اعتماد هستند. مدت زمان گارانتی می‌تواند بسته به نوع خدمات ارائه شده متغیر باشد و می‌تواند از 1 ماه تا 1 سال متفاوت باشد.

تعمیر در محل

“ثامن سرویس” با افتخار خدمات تعمیرات لوازم خانگی را به صورت حضوری و در محل مشتریان ارائه می‌دهد،  مشتریان ما می‌توانند به راحتی و بدون نیاز به جابجایی لوازم خانگی خود، از خدمات تعمیراتی با کیفیت ما بهره‌مند شوند. با ارائه خدمات در محل، ما به تضمین راحتی، کارایی و رضایت مشتریان پی می‌بریم.

پیشگیری از خرابی

“راهکارهای پیشگیری از خرابی لوازم خانگی و افزایش عمر مفید آن‌ها”

حفظ و بهینه‌سازی عملکرد لوازم خانگی نه تنها موجب افزایش دوام آن‌ها می‌شود، بلکه هزینه‌های تعمیراتی ناشی از خرابی‌های ناگهانی را هم به حداقل می‌رساند. رعایت مراقبت و نگهداری بهتر می‌تواند به شدت به طول عمر و کارایی لوازم خانگی کمک کند.

مطالعه مقالات بیشتر

آموزش استفاده از لباسشویی درب از بالا ویرپول
Uncategorized
تعمیر خشک کن ویرپول در تهران
Uncategorized
تعمیر یخچال التو
لوازم خانگی التو | Eletto
تعمیر یخچال اسنوا
تعمیر لوازم خانگی اسنوا | snowa
شارژگاز رایگان یخچال فریزر
تعمیرات لوازم خانگی
تعمیر فریزر التو
تعمیرات لوازم خانگی