09332709359

ارسال عکس تلگرام و ایتا

34276

تلفن دفتر مرکزی

از 8 صبح الی 18 عصر

شنبه تا پنج شنبه

فیلتر درایر

فیلتر درایر چیست؟

فیلتر درایر از جمله قطعات مهم در سیکل تبرید و سیستم های سرمایشی می باشد. این قطعات برای جلوگیری از ورود هرگونه رطوبت اضافی مبرد در سیکل تبرید نصب می شوند. رطوبت می تواند به سرعت باعث خرابی قطعات اصلی سیکل تبرید از جمله کمپرسور شود.
در کل درایر هرگونه ماده اضافی مثل غبار، ذرات، رسوب و رطوبت را از سیستم گردش مبرد حذف می‌کند. حذف رطوبت از این جهت حائز اهمیت است که وجود داشتن آن در سیکل تبرید ممکن است باعث یخ زدن رطوبت و اختلال در جریان مبرد، و یا مخلوط شدن با روغن و ایجاد محیط اسیدی در سیستم گردد. پس لازم است فیلتر درایر این وظیفه را به خوبی انجام دهد.

فروش انواع فیلتر درایر خانگی ، صنعتی و آزمایشگاهی
فروش انواع فیلتر درایر خانگی ، صنعتی و آزمایشگاهی

انواع درایر

به طور کلی در سیستم های تهویه مطبوع تراکمی دو نوع فیلتر درایر وجود دارد :

۱- فیلتر درایر قابل نصب در خط مایع
این فیلتر بعد از کندانسور و قبل از شیر انبساط نصب می شود. فیلتر درایر مایع مبرد را قبل از ورود به شیر انبساط از ذرات و رطوبت فیلتر می کند. یک فیلتر خوب معمولا ذراتی با اندازه ۲۰ میکرون و بالاتر را از سیستم فیلتر می کند. برخی از این قطعه ها دارای سایت گلس بوده که امکان مشاهده مبرد را فراهم می سازد. در مواردی با افزودن مواد شیمیایی و تغییر رنگ مبرد، می توان میزان رطوبت داخل مبرد را تخمین زد.

درایر خط مایع

۲- درایر قابل نصب در خط مکش:
این فیلتر بعد از اواپراتور و قبل از کندانسور قرار می گیرد. این قطعه به منظور محافظت از کمپرسور به جهت ورود هرگونه ناخالصی و رطوبت به آن ، در سیکل تبرید نصب می گردد. عملکرد نادرست کمپرسور و خرابی آن باعث وارد شدن اسید و سایر آلاینده ها به سیکل تبرید شده و باعث خرابی کل سیستم می گردد. از این رو نصب فیلتردرایر قبل از کمپرسور ضروری است.

فیلتر درایر ها از مواد خشک کننده مثل نمد و صفحات توری در انتهای قطعه تشکیل می شوند. مواد خشک کننده، رطوبت را جذب کرده و توری های فلزی از خروج ذرات جلوگیری می کنند. فیلتر درایرهای به دلیل حساسیت وظیفه ای که دارند باید در قسمتی از سیکل نصب شوند که دسترسی آسان به آن ها وجود داشته باشد تا در صورت هرگونه خرابی و افت عملکرد نسبت به تعویض آن ها اقدام کرد.

فروش انواع فیلتر درایر خانگی ، صنعتی و آزمایشگاهی
فروش انواع فیلتر درایر خانگی ، صنعتی و آزمایشگاهی

فیلتر درایر خشک

قطعه فیلتر درایر و به طور کلی تمامی اجزای سیستم تهویه وابستگی زیادی به شرایط محیطی آن دارند. معمولا فیلتردرایر می تواند، عمری برابر کل سیستم تهویه مطبوع داشته باشد اما در مواردی که قطعه در محیط اسیدی کار می کند، ممکن است محفظه فیلتر دچار خوردگی شود که در این صورت باید تعویض گردد. سلامت یک قطعه فیلتردرایر را می توان با اندازه گیری دمای ورود و خروج مبرد به فیلتر سنجید. در صورتی که اختلاف دما بیش از چند درجه باشد، فیلتر درایر تاثیر خود را از دست داده و باید تعویض گردد. همچنین در صورت تعویض هرکدام از چهار قطعه اصلی سیکل تبرید که شامل کمپرسور، کندانسور، شیر انبساط و اواپراتور می باشد، فیلتر درایر نیز باید تعویض گردد.

نکات و راهنمایی ها
خلاصه نکات:
فیلتردرایر رطوبت و ذرات ناخالص سیستم را می گیرد.

قبل از شیر انبساط و قبل از کمپرسور جهت محافظت از آن ها نصب می شود.

فیلتر درایر به کمک هسته با آلومنیای فعال رطوبت سیستم را جذب می کند.

ورود رطوبت به کمپرسور باعث خرابی آن و ایجاد محیط اسیدی می گردد.

سایت گلس برای نشان دادن میزان رطوبت سیستم و نشان دهنده سلامت فیلتر درایر نصب می گردد.

در سیستم های کوچک که توسط کارخانه مهر و موم شده تحویل مشتری می گردد، معمولا فیلتردرایر وجود ندارد.

فروش انواع فیلتر درایر خانگی ، صنعتی و آزمایشگاهی

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Social Media

بیشترین بازدید ها

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.
پیمایش به بالا