09332709359

ارسال عکس تلگرام و ایتا

34276

تلفن دفتر مرکزی

از 8 صبح الی 18 عصر

شنبه تا پنج شنبه

گاز مبرد R11

گاز مبرد R11

در گذشته گاز مبرد R11 کاربرد های بسیار وسیعی در صنایع تبرید و تهویه مطبوع داشته است و هم اکنون در چیلرهای سانتریفیوژ با ظرفیت بالا و همچنین جهت شست و شوی سیستم تبرید مورد استفاده قرار می گیرد.
استفاده گاز R11 با ترکیب تری کلروفلرومتان به دلیل آسیب رسان بودن به لایه ازون در بیشتر کشور های جهان ممنوع اعلام شده است ولی در کشور های در حال توسعه هنوز هم به صورت حلال یا گاز ثانویه مورد استفاده قرار می گیرد.

خرید و فروش گاز مبرد R11
خرید و فروش گاز مبرد R11

تری کلروفلورومتان که فرئون-۱۱، CFC-11 یا R-11 نیز نامیده می شود.

یک کلروفلوئوروکربن (CFC) است. این مایعی است بی رنگ، کم رنگ اتری و بوی شیرین که در دمای اتاق می جوشد.
CFC-11 یک ماده تخریب کننده لایه ازن کلاس ۱ است که به لایه ازن محافظ استراتوسفر زمین آسیب می رساند.
استفاده تاریخی[ویرایش] تری کلروفلورومتان برای اولین بار به طور گسترده به عنوان مبرد مورد استفاده قرار گرفت. به دلیل نقطه جوش بالای آن (در مقایسه با اکثر مبردها)، می توان از آن در سیستم هایی با فشار عملیاتی پایین استفاده کرد که باعث می شود طراحی مکانیکی چنین سیستم هایی نسبت به مبردهای با فشار بالاتر R-12 یا R-22 کمتر مورد نیاز باشد. تری کلروفلورومتان به عنوان یک ترکیب مرجع برای مطالعات NMR فلوئور-۱۹ استفاده می شود.
تری کلروفلورومتان قبلاً در پرندگان نوشابه استفاده می شد، عمدتاً به این دلیل که نقطه جوش آن ۲۳.۷۷ درجه سانتی گراد (۷۴.۷۹ درجه فارنهایت) است.
جایگزین، دی کلرومتان، با نقطه جوش ۳۹.۶ درجه سانتیگراد (۱۰۳.۳ درجه فارنهایت)، برای کار کردن به دمای محیط بالاتر نیاز دارد. قبل از دانش پتانسیل تخریب لایه ازن کلر در مبردها و سایر اثرات مضر احتمالی بر محیط زیست، تری کلروفلورومتان گاهی اوقات به عنوان پاک کننده استفاده می شد.

خرید و فروش گاز مبرد R11

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Social Media

بیشترین بازدید ها

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.
پیمایش به بالا